Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriBakan Nebati: ‘’Seyahat Süresi 18 Dakikaya Düşecek’’

Bakan Nebati: ‘’Seyahat Süresi 18 Dakikaya Düşecek’’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’deki Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu projesinin inşaat alanına ziyarette bulundu. Bakan Nebati, yapılacak yol sayesinde seyahat süresinin 18 dakikaya ineceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyol şantiyesine özel bir ziyaret gerçekleştirdi. Proje çalışmalarıyla ilgilenen 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan ve diğer yetkililerden aldığı bilgilerle birlikte halka önemli açıklamalar yaptı. Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi’ndeki çalışmalar sonucunda seyahat süresini 18 dakikaya indireceğini belirtti.

“Vatandaşlarımızın Yaşadıkları Trafik Sıkışıklığını Çözüme Kavuşturacağız”

Gazetelere açıklama yapan Nebati, proje çalışmalarını incelediklerini belirtti. Bakan Nebati, şu anda köprü inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini açıklayarak otoyolun yapım aşamasının kısa süre sonra tamamlanacağına dikkat çekti. Mersin’de gerçekleşen bu projenin çok önemli bir yeri olduğunu belirten Nebati ardından şu açıklamaları yaptı: 

“Bu proje ile vatandaşlarımızın yaşadıkları trafik sıkışıklığına son verip çözüme kavuşturacağız. Projenin Mersin başta olmak üzere ülkemizin de ekonomisine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Projenin yaklaşık maliyeti 8,5 milyar lira olup, 42 kilometresi ana gövde, 11 kilometresi ise 5 bağlantı yoluyla toplamda 53 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.”

“Seyahat Süresi Bu Proje Sayesinde 2,5 Saatten 18 Dakikaya Kadar Düşmüş Olacak”

Projenin zaman ve enerji bakımından büyük katkı sağlayacağına vurgu yapan Nebati, “Şu an seyahat süresi 45 dakika olsa da hem yazın hem de hafta sonunun getirdiği yoğunluktan dolayı 2,5 saate kadar çıkıyor. Proje sayesinde bu seyahat süresi 2,5 saatten 18 dakikaya kadar düşmüş olacak. Bu, zaman tasarrufuyla birlikte enerji tasarrufu da sağlayarak ekonomiye ciddi katkılar sunacak.“ dedi.

Nebati, öte yandan projenin farklı katkılarına değinen Nebati, “Bu 42 kilometrelik otoyol ve bağlantı yollarıyla yıllık olarak ülkemize yaklaşık 1 milyar lira tasarruf sağlanacak. Bölgede turizm, sanayi ve tarım sektörleri de önemli ölçüde kalkınmış olacak. Bu otoyol. Yakın bir gelecekte hep birlikte açılışında bulunmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments