“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Kurum Duyurdu: Kapadokya'da Kaçak Yapı Yıkımı Tamamlandı!

Bakan Kurum Duyurdu: Kapadokya’da Kaçak Yapı Yıkımı Tamamlandı!

Kaçak yapıların yıkım çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uydu görüntüleri üzerinden tespit edilen kaçak yapılar tek tek yıkılıyor. Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Nevşehir’de yer alan tüm kaçak yapılar yıkıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile kaçak yapı yıkım çalışmalarının Nevşehir’de tamamlandığını duyurdu. 

Kapadokya’daki Tüm Kaçak Yapılar Yıkıldı!

Türkiye genelinde yer alan tüm kaçak yapılarla mücadeleye bakanlık olarak devam ettiklerini dile getiren Bakan Murat Kurum “Çalışmalardan biri de Kapadokya’da doğal yapıyı bozan ve Kapadokya’mıza yakışmayan kaçak yapıların yıkımıydı. Valiliğimiz ve belediyemizle iş birliği yapmak suretiyle Kapadokya’daki bütün kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdik. Nevşehir’de ve turizm cennetimiz Kapadokya’da doğal yapıyı bozan kaçak yapılara müsaade etmiyor, kentsel dönüşüm ve yenileme projelerimizi bölgenin dokusuyla uyumlu, ekolojik bir yaklaşımla hayata geçiriyoruz” diyerek yıkımın tamamlandığını duyurdu. 

Uçhisar’da Yer Alan Derme Çatma Yapılar Yıkılacak, Yerine TOKİ 41 Dükkanlı ticari Proje Hayata Geçirilecek

Nevşehir’in Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu dile getiren Bakan Kurum Uçhisar bölgesinde yer alan derme çatma görüntüye sahip olan tüm yapıları yıkarak bölgeye TOKİ eli ile 41 dükkanlı bir ticari projeyi hayata geçireceklerini, projenin ihalesinin 30 Kasım 2019 tarihi itibari ile tamamlandığını dile getirdi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments