“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerRize Şehir Hastanesi Nerede Yapılacak Belli Oldu!

Rize Şehir Hastanesi Nerede Yapılacak Belli Oldu!

Koronavirüs salgını döneminde önemi bir kere daha kanıtlanan Türkiye’nin şehir hastaneleri projeleri tüm hızı ile devam ediyor. Bu projeler arasında yer alan Rize Şehir Hastanesi için sıklıkla sorulan Rize Şehir Hastanesi nerede olacak, ne zaman açılacak sorularına yanıt AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı tarafından verildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı bölgenin önemli yatırımları arasında yer alan Rize Şehir Hastanesi inşaatı hakkında yeni açıklamalarda bulundu. 

Rize Şehir Hastanesi Nerede Olacak?

Konu hakkında açıklama yapan Yazıcı Rize Şehir Hastanesi’nin Yap İşlet Devret modeli ile değil yerli sermaye ile yapılacağını belirterek “Denizin üzerinde dolgu yapmak suretiyle hemen orada yat limanı dolgu yapmak suretiyle gerçekleştirilecek. Niye, yat limanı oldu da dolgu oluyor. Böyle birileri şeytanın avukatlığını yapar böyle bir şeyde söylenebilir. İyidere Lojistik Merkez liman yapılınca elbetteki şehirdeki limanda Rize Limanı da bir taraftan bu yat hizmetini görecek bir fonksiyon yüklenecek. Dolayısıyla o yat limanına hastane alanı için 220 dönümlük bir alan oluşacak. Onun üzerinde 800 yataklı. Türkiye’ye yakışır, yaraşır bir kompleks olacak. Bu da 2020 yatırım programında. Dolayısıyla bunun da proje etüt çalışmaları devam ediyor” diyerek hastanenin Gülbahar Sahilinde yer alacağını duyurdu. 

Rize Şehir Hastanesi Projesi Kaç Yataklı Olacak?

Yazıcı hastanenin 800 yatak kapasiteli olacağını belirterek projenin 2020 yılı yatırım planına alındığını duyurdu. Hastane tamamlandığı anda şehirde yer alan diğer sağlık kompleksleri ile bütünleşik bir hizmet sunacak ve sadece Rize’ye değil çevre illere de sağlık hizmeti sunacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments