Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriBakan Kurum: ‘’Konut Fiyatları Gerilemeye Başladı’’

Bakan Kurum: ‘’Konut Fiyatları Gerilemeye Başladı’’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesi sonrasında konut fiyatlarının gerilemeye başladığını ifade etti. 

Bakan Kurum, İlk Evim İlk İş Yerim projesi hakkında konuşarak, “Biz Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini bu yüzden yapıyoruz. Konut fiyatları projemizle birlikte durdu, aşağı gelmeye başladı. Bu projelerimizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Amacımız, 2035 yılına kadar bu anlamda dönüşüme girmemiş alan kalsın istemiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kentsel dönüşüm projelerine de değinen Kurum, “Özellikle son 20 yılda dönüştürdüğümüz riskli yapılar ve alanlar, ürettiğimiz sosyal konutlar ve etkin bir şekilde yürüttüğümüz yapı denetim sistemimizle birlikte ülkemizde güvenli yaşam alanları sağlamak için epeyce bir yol kat ettik. Türkiye’nin dört bir yanında 3 milyon konutumuzun dönüşümünü sağladık. Şu an halihazırda sahada 250 bin konutun dönüşüm çalışmaları devam etmektedir. İlan ettiğimiz sosyal konut kampanyamızla da ülkemize 2028 yılına kadar 500 bin sağlam ve güvenli konutumuzu kazandıracağız. 3-4 gün önce Beykoz Tokatköy’de, Beyoğlu Okmeydanı’nda dönüşüm sürecini başlattık. Bugün medeniyetimizin göz bebeği İstanbul’un 39 ilçesinde, kentsel dönüşüm çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Fikirtepe’de, Güngören Tozkoparan’da, Kağıthane’de, Esenler’de, İstanbul’un tamamında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini teminat altına alacak deprem dönüşümü gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments