Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBakan Nebati: ‘’İşsizlik Oranı İlk Kez Tek Haneye Düştü’’

Bakan Nebati: ‘’İşsizlik Oranı İlk Kez Tek Haneye Düştü’’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yüzde 9,9 olarak açıklanan işsizlik oranıyla ilgili, ‘’2018 yılı birinci çeyrekten bu yana üç aylık bazda ilk kez tek haneye düşmüştür.’’ dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2023 ilk çeyrek işsizlik verilerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli ile ekonominin yeni iş fırsatları oluşturmaya ve istihdam sağlamasına istikrarlı bir şekilde artış kaydettiğini belirtti.

‘’Bir Önceki Çeyreğe Göre 195 Bin Kişilik Artış Var’’

Açıklanan veriler sonucunda işsizlik oranlarının tek haneye düştüğünü ifade eden Nebati, şunları söyledi:

“Toplam istihdamımız bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 195 bin kişi artış kaydetmiş ve 31,6 milyon kişiye ulaşmıştır. Böylece işsizlik oranı yüzde 9,9’a gerilerken 2018 yılı birinci çeyrekten bu yana üç aylık bazda ilk kez tek haneye düşmüştür. Önümüzdeki dönemde de insan ve istihdam odaklı politikalarımızdan asla taviz vermeden büyümeye, katma değerli ve teknoloji yoğun üretimimizi güçlendirerek gençlerimize ve insanımıza yepyeni fırsatlar sunmaya kesintisiz devam edeceğiz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments