“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAbdi İpekçi Spor Salonu Tribünlerinin Kaba İnşaatında Sona Doğru

Abdi İpekçi Spor Salonu Tribünlerinin Kaba İnşaatında Sona Doğru

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda tribünlerin kaba inşaat çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti. 

Abdi İpekçi Spor Kompleksi şantiyesinde işçilerle buluşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Abdi İpekçi Spor Salonu’nda tribünlerin kaba inşaatları tamamlanmak üzere. İnşallah en kısa sürede çatımızı kapatacağız ve önümüzdeki yıl şubat ayında en yeni, en modern haliyle nice başarılara imza atabileceğimiz bir tesise kavuşmuş olacağız.” dedi.

Kurum, Abdi İpekçi Spor Kompleksi’nin, toplamda 150 bin metrekare inşaat alanına sahip, 37 bin metrekare salon alanı, 10 bin kişilik seyirci kapasitesi ve 20 bin metrekareden fazla peyzaj alanıyla sınıfında en ileri özelliklere sahip bir kompleks olacağını söyledi.

Zeytinburnu’na Değer Katacak

Bakan Kurum, konuşmasının ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve TOKİ yetkilileriyle inşaat alanını gezerek bilgi aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte çalışma yürüttüklerini belirten Bakan Kurum, “Burada Türk sporu ve Türk sporcusu adına çok önemli bir tesisin yapımına başlandı. TOKİ Başkanlığımız eliyle inşa sürecini başlattığımız 10 bin kişilik büyük salonu, 3 adet 3 bin kişi kapasiteli antrenman sahası, yine bin kişi kapasiteli milli takımlarımızın antrenman yapacağı saha, otelleri, alışveriş alanları ve yeşil alanlarıyla Zeytinburnu’na, İstanbul’a değer katacak bir projenin inşa süreci gece gündüz devam ediyor.” ifadelerini kullandı. 

2024 Şubat Ayında Hizmete Açılacak

Tribünlerin kaba inşaatında sona gelindiğini vurgulayan Kurum, “Abdi İpekçi Spor Salonu’nda tribünlerin kaba inşaatları tamamlanmak üzere. İnşallah en kısa sürede çatımızı kapatacağız ve önümüzdeki yıl şubat ayında en yeni, en modern haliyle Türk sporunun dünyaya her türlü tesis olarak meydan okuyabileceği, nice başarılara imza atabileceğimiz bir tesise kavuşmuş olacağız.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments