“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriBakan Şimşek: “Enflasyon Tek Haneye İnince Konut Alınabilecek”

Bakan Şimşek: “Enflasyon Tek Haneye İnince Konut Alınabilecek”

İstanbul, Bahçelievler’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonu tek haneye indirdiğimizde, siz çok daha rahat bir şekilde konut alabileceksiniz” dedi.

Konuşmasında sorunları köklü bir şekilde çözeceklerini belirten Bakan Şimşek, şunları söyledi:

“Esnafımızın da emeklimizin de işçimizin de asgari ücretlimizin de sorunlarını biliyoruz. Bu sorunları geçmişte çözdük, Türkiye’yi hızlı bir şekilde kalkındırdık. Altyapısını iyileştirdik, eğitimine yatırım yaptık, sağlığına yatırım yaptık, ekonomimizi büyüttük. Son yıllarda dünyada da Türkiye’de de enflasyon önemli bir sorun. Ortaya koyduğumuz programla biz tekrar enflasyonu tek haneye indireceğiz. Enflasyonu tek haneye indirdiğimizde, siz çok daha rahat bir şekilde konut alabileceksiniz. Çünkü konut kredisi alabileceksiniz. 

Enflasyonu tekrar tek haneye indireceğiz. Çünkü biz, imkanlarımızın faiz yerine yatırıma ve hizmete gitmesini istiyoruz. Evet, önümüzde tabii ki kolay olmayan bir süreç var. Ama sabırla biz programımızı uygulayacağız ve bu program başarılı olacak. Bu program sayesinde sorunlarımızı çözme imkanı olacak. Gerçekten de program çalışıyor.”

Kaynak: Dünya Gazetesi

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments