“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriAntalya-Alanya Arası 45 Dakikaya Düşecek

Antalya-Alanya Arası 45 Dakikaya Düşecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Antalya ile Alanya arasında yapılacak olan 122 kilometrelik otoyol projesinin ihalesi tamamlandığını ve yolculuk süresinin 45 dakikaya düşeceğini söyledi.

Antalya Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nde konuşma yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Antalya Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlamak için 5 kilometre boyunca, her iki yönde 2 şeritli olmak üzere toplam 4 şeritli yol inşa ettik. Buradan geçen bir ambulansın en kısa sürede hastaneye ulaşması için elimizden geleni yaptık.” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 22 yılda Antalya’nın ulaşım ve iletişim altyapısına yaptıkları yatırımları anlatan Uraloğlu, “Toplamda 181 milyar lira değerinde yatırım yaptık. 2002 yılında 197 kilometre olan bölünmüş yol ağını 715 kilometreye yükselttik. Antalya Batı Çevre Yolu’nu hizmete açtık.  

Antalya Kuzey Çevre Yolu’nda Başköy, Korkuteli, Kirişçiler ve Isparta Köprülü Kavşaklarını tamamladık. Akdeniz Batı Sahil Yolu’nu bölünmüş yol standardına getirdik. Phaselis Tüneli’ni trafiğe sunduk. Böylece Antalya’nın; Demre, Finike, Kumluca, Kemer, Kaş ve Kalkan gibi turizm cenneti ilçelerinin ulaşımını rahatlattık. Şubat ayında hem Kızılkaya-Bozova-Korkuteli Yolu hem de Alanya – Kuşyuvası – Taşkent Yolu Kaplanhanı ve Çayarası Tünelleri projelerinin biten bölümlerini trafiğe açtık.” şeklinde konuştu. 

Bakan Uraloğlu, 122 kilometrelik Antalya Alanya otoyol projesinin ihalesinin yapıldığını ve en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “Şu anda Antalya Alanya arası ne kadar sürüyor? 2 saat sürüyor. Trafik yoğunlaştı mı 3 saat sürüyor, belki de 3,5 saat sürüyor. Bu projeyi bitirdiğimiz zaman eğer siz yasal hız sınırlarına uyarsanız ki biz bunu tavsiye ediyoruz, Antalya -Alanya arası 1 saatten az sürecek. 45 dakikada Antalya’dan Alanya’ya gidebileceksiniz. Bu sene de çalışmalarına dediğim gibi başlıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Uraloğlu, Antalya Şehir Hastanesi gibi önemli bir sağlık merkezinin bağlantı yollarını yapmanın ayrı bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi. Uraloğlu, “Yolumuzun uzunluğu 5 kilometre, her iki yönde 2 şeritli olmak üzere toplam 4 şeritli yol inşa ettik. Onun kavşaklarıyla ilgili de bazı planlarımız var. Onları da önümüzdeki sene büyükşehir belediyemizle, ilçe belediyelerimizle birlikte projelendireceğiz. Ve onların da sorununu çözeceğiz ama şimdilik ilk etapta acil olan bölümü bitirdik ve trafiğe açtık.” diye konuştu.

Bakan Uraloğlu, güzel projeleri hayata geçirmek için çalıştıklarını vurgulayarak, “Fahrettin Koca Bakan’ım sağ olsun, böyle güzel hastaneleri yapıyor. Bizi de bunların yollarına ortak ediyor. Biz de bu yoldan hastaneye giden hastalarımızın, onların yakınlarının, sağlık çalışanlarımızın Allah razı olsun demesini istiyoruz. Biz de bundan mutlu oluyoruz. Biz de memnun oluyoruz. Sizin dualarınız bizim için değerli, yoldan geçen bir ambulansın en kısa sürede hastaneye ulaşması için biz de bunun için çalışıyoruz. Güzel hizmetler yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments