“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakanlık Şantiyelerde Alınacak Yeni Koronavirüs Tedbir Kararları İçin Kılavuz Yayımladı!

Bakanlık Şantiyelerde Alınacak Yeni Koronavirüs Tedbir Kararları İçin Kılavuz Yayımladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü şantiyelerde koronavirüs nedeni ile alınması gereken tedbirleri belirleyen yeni kılavuzu yayımladı. 

Toplam 19 maddeden oluşan yeni kılavuz ile beraber şantiyelerde ve devam eden inşaatlarda işçilerin sağlıklarını korumak için alınması gereken Covid 19 önlemlerine yer verildi. 

Şantiyelerde 19 Adımda Koronavirüsten Korunma Yolları

‘Şantiyelerde 19 Adımda Yeni Tip Koronavirüse Karşı Korunun’ başlıklı kılavuz ile şantiyelerde inşaat işçileri için alınması gereken yeni sağlık önlemlerine yer verildi. 

Yayımlanan yeni kılavuza göre iş yerlerinde artık korana virüs nedeni ile yeni eylem planları ve acil durum senaryoları oluşturulacak. Bu planlarda çalışanlarda koranavirüs çıkması durumunda alınacak ivedi önlemler ve uygulanacak prosedür önceden belirlenecek. 

Yeni kılavuz ile büyük şantiyelerde çalışanların birbiri ile daha az temasını sağlamak adına küçük birimler oluşturularak ekipler ayrılacak, sosyal mesafe kuralı uygulanacak, faaliyetler mümkün olduğunca az sayıda personel ile  yürütülmeye çalışılacak. 

Zorunlu olmadığı her durumda şantiyelere ziyaretçi girişi kabul edilmezken çalışanların hijyen kurallarına uyması teşvik edilecek, her şantiyede mutlaka yeterli miktarda dezenfektan bulunacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments