“Yapı
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriBarcelo Group’tan Kapadokya’ya Otel Yatırımı

Barcelo Group’tan Kapadokya’ya Otel Yatırımı

Turizm sektöründe 25 ülkede faaliyet gösteren Barcelo Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Simon Pedro Barcelo, Kapadokya’da 50 milyon euro yatırım bedeliyle 200 odalı bir otel hizmete alacaklarını açıkladı.  

Katıldığı bir televizyon programında hem sektöre ilişkin hem de yeni projeleriyle ilgili konuşan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo, “Büyükbabam Mallarco’da başlatmıştı ve şu anda en büyük aktivitelerimizden bir tanesi hotel grubumuz. Bu yılın sonunda 300 hotelimiz olacak Dünya çapında. 63 bin oda kapasitemiz var, 25 farklı Ülkede faaliyetlerimiz var ve toplamda 30 binden fazla kişiyle çalışıyoruz” dedi.

‘’Türkiye’de Daha Da Büyümek İstiyoruz’’

Türkiye’de toplam 20 otel yatırımı yapacaklarını dile getiren Barcelo, “Bu yıl için planımızda yeni bir hotelimizi Kapadokya’da açmak var. Önümüzdeki kısa ve orta vadede Türkiye’de toplam 20 hotel yatırımı planlıyoruz. Türkiye’de daha da büyümek istiyoruz. Yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şu ana kadar toplamda 70 milyon eurodan fazla yatırım yaptık ve burada ülkenizde daha fazla fırsatları değerlendirmek isteriz. Umuyoruz ki bu yılın sonunda Kapadokya’da faaliyete geçeceğiz. 30 milyon euroluk bir yatırımdan bahsediyoruz 200 odalı ve farklı restoranları olan, oradaki yerel yatırımcımız yatırımın çoğunu üstleniyor.” açıklamalarını yaptı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments