“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBaşakşehir Kayaşehir Metro Hattı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tarafından Yapılacak!

Başakşehir Kayaşehir Metro Hattı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tarafından Yapılacak!

İstanbul Şehir Hastanesi ulaşımı konusunda da büyük kolaylık sağlayacak olana Başakşehir Kayaşehir metrosu için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yeni açıklamala da bulundu. Bütçe yetersizliği nedeni ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanamayan metro projesi bakanlık bünyesine dahil edildi. Detaylar haberimizde…

30 Nisan Perşembe günü tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısı ile yayımlanan Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemleri, Metrolar ve Bunlarla İlgili Tesislerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Üstlenilmesi, Devralınması ve Tamamlanmasını Müteakip Devri ile İlgili Şartların Belirlenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar yürürlüğe girdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında İstanbullular için büyük önem taşıyan Başakşehir Kayaşehir Metro Hattı için yetki Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredildi. 

Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemleri, Metrolar ve Bunlarla İlgili Tesislerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Üstlenilmesi, Devralınması ve Tamamlanmasını Müteakip Devri ile İlgili Şartların Belirlenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2484)

Temeli 2017 Yılında Atılmıştı

Başakşehir Kayaşehir metro hattı üzerinde ilk çalışmalar 28 Nisan 2017 tarihinde dönemin İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından düzenlenen temel atma töreni ile başlamıştı. 

Başakşehir Kayaşehir metro durakları ise Metrokent Başakşehir, Onurkent, Sağlıkkent, Toplu Konutlar ve Kayaşehir Merkez olarak belirlenmişti. Tamamlandığı anda çok sayıda hat ile entegre olacak yeni metro hattı aynı zamanda İstanbul Başakşehir şehir hastanesi ulaşımını kolaylaştıracak olması nedeni ile de büyük önem taşıyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments