“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAydın Buharkent'e Toplu Konut Projesi Müjdesi!

Aydın Buharkent’e Toplu Konut Projesi Müjdesi!

Aydın Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, ilçenin ilk toplu konut projesine start verdi. Başkan Erol, dar gelirli vatandaşlar için inşa edecekleri toplu konutlar projelerinden kazanılacak gelir ile ilçeye 24 derslikli okul yapacaklarını açıkladı.

Aydın’ın Buharkent ilçesinde yapımına başladığı projelerle vatandaşların memnun eden AK Partili İlçe Belediye Başkanı Mehmet Erol, secim döneminde vatandaşlara verdiği sözlerden birini daha hayata geçirmek için hareket geçti. Ses Gazetesi’nden Kazım Yörükce’nin haberine göre; Buharkent Belediyesi’nce ilçede 90 dairelik ilk toplu konut projesine başlandı. Toplu konut projesinin ön talepleri alınmaya başlanırken ihale Temmuz ayında gerçekleştirilerek bir ay sonra inşaatına başlanacak.

Toplu Konut Geliriyle Okul

Toplu konut projesinin belediyenin öz sermayesiyle düzenleneceğinden bahseden Başkan Erol, “Buharkent’in en güzide yeri olan İstiklal Mahallesi’nde 90 toplu konut inşa edeceğiz. Projede 2 blok 43 adet 2+1, 2 blok 47 adet 3+1 daire ve 4 işyeri seçenekleri olacak. Proje alanı okullar, hükümet konağı, hastane, spor tesislerinin olduğu muazzam bir lokasyonda yer alıyor. Toplu konut projemize ön kayıtlar 6 Mayıs’tan itibaren belediyemizce satın alınan eski banka binasında başlayacak. Ön kayıtların tamamlanmasının ardından Temmuz ayında ihalesini gerçekleştirip bir ay içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacak. 15 ayda tamamlanacak toplu konutların sahipleri talep yoğunluğuna göre kura ile belirlenecek” diye konuştu. Başkan Erol, toplu konutlardan elde edilecek gelirin de belediye tarafından 5 milyon 560 bin liraya yapılacak 24 derslikli Anadolu Lisesi inşaat yapımında kullanılacağını belirterek, “Bu projeyle hem dar gelirli vatandaşların uygun fiyatlarla ev sahibi olmalarını sağlayacağız hem de ilçemize modern bir okul binası kazandıracağız” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments