“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerBayburt’ta 1000 Kişilik Öğrenci Yurdu İnşaatı Başladı!

Bayburt’ta 1000 Kişilik Öğrenci Yurdu İnşaatı Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından Bayburt’ta yapılması planlanan 1000 kişilik öğrenci yurdunun yapımına başlanıldı. 

Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi güzergahında yer akan ve Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Bayburt Erkek Yurdu Müdürlüğü yanında 39 bin metrekare alan içinde yapılması planlanan 1000 kişilik öğrenci yurdu projesi Sosyal tesis, Giriş kontrol binası ve Yönetim binası olmak üzere 3 bölümden meydana gelecek.

Bayburt Medya’da yer alan habere göre; geçtiğimiz yıl ihalesi gerçekleşen ve bir hafta önce yapımına başlanan 56 milyon liraya mal olması planlanan 1000 kişilik öğrenci yurdu, her dönem sayısı artan Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önemli derecede katkı sağlayacak.

Bayburt’ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi Yurtlar binası olarak 1 adet kız öğrenci yurdu ile 3 adet erkek öğrenci yurtlarında toplam 3387 öğrenci barınıyor. Yeni yapılacak olan yurtla birlikte bu sayı yaklaşık 4500’e ulaşacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments