Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBayraklı’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Devam Ediyor

Bayraklı’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Devam Ediyor

İzmir, Bayraklı İlçesi, Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları hızla sürüyor.

Bayraklı’da Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı Mahallelerini kapsayan revizyon imar planı tamamlandı. Devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Herkesin hemfikir olduğu ve vatandaşın kazandığı örnek bir kentsel dönüşüm modelini hayata geçiriyoruz. Yolları, parkları, konutları, sosyal alanlarıyla yepyeni ve modern Bayraklı’yı birlikte yaratacağız.” dedi.

Parsel bazında yapılacak yeni inşaatlar için kat sayısı 15 olarak belirlendi. Projede, spor salonları, park, otopark ve pazar yeri gibi sosyal imkanlar da bulunacak. Konuyla ilgili konuşmasını sürdüren Sandal, “Yarınlara daha modern ve daha yaşanabilir bir Bayraklı bırakmak amacıyla, ilçe genelinde kentsel dönüşüm ve planlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adalet ve Manavkuyu’nun ardından, Cengizhan, Alpaslan ve Fuat Edip Baksı revizyon imar planının da tamamlanıp askıya çıkması son derece önemli. Yenilenen konut stoğu, yol bağlantıları, yeşil alanları ve sosyal tesisleri ile modern ve örnek bir dönüşüm çalışması yürüteceğiz. Herkesin hemfikir olacağı bir planlama anlayışı ile kimseyi mağdur etmeden, geleceğin Bayraklısını birlikte yaratacağız.” ifadelerine yer verdi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments