Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriFolkart’ın Yeni Projesinde İnşaat Başladı

Folkart’ın Yeni Projesinde İnşaat Başladı

Folkart, İzmir Yeni Kent’teki projesinin inşaat çalışmalarını başlattı. Bin 625 konut ve 70 ticari alana sahip olan proje, 600 milyon dolar yatırım bedeline sahip. 

330 bin metrekare inşaat alanı bulunan yeni projede bin 625 konut 70 adet ticari alan yer alacak. Satış ofisi ve örnek dairelerin inşaatı tamamlanınca ön talep toplama süreci başlayacak olan proje, 600 milyon dolar değerinde. 

İzmir’in Yeni Kent Merkezi’nde yer alan proje, Mimar Gökhan Altan Altuğ liderliğinde TAGO Mimarlık imzasını taşıyor. En gözde noktalardan birine konumlandırılan projede, çarşı, yeşil alanlar, yaşam merkezleri, eğlence ve kültür noktaları, gastronomi mekanları, spor merkezleri, SPA, yüzme havuzu ve dinlenme alanları gibi birçok dikkat çeken alanlara sahip olacak. 

Proje hakkında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Dev projemiz, İzmir Yeni Kent Merkezi’nde yer alacak. Henüz adını sizlerle paylaşmadığımız bu mega projenin mimari çalışmalarını sonlandırmak üzereyiz. İnşaat süresince 5 bin kişiye istihdam sağlanacak. Toplam 600 milyon dolarlık yatırımla, güzel İzmirimize çok yakışır, en üst çizgide bir proje ortaya çıkacak. Proje alanında yer alacak tanıtım ofisimizin inşaatını başlattık, tamamlanınca talep toplama ile satışa yönelik ilk adım atılacak. Bu değerli yatırımın, İzmir için uğur getirmesini, projemizin kent siluetinde harika estetik duruşu ile yeni bir güzellik simgesi olmasını diliyorum. Sürprizlerimize hazır olun.”  dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments