Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBelediye Çalışanlarına Sıfır Konut

Belediye Çalışanlarına Sıfır Konut

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönetiminde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye ve şirket çalışanları için toplu konut çalışmasına başlayacağı belirtildi.

Meclis toplantısında Ege Şehir Planlaması Enerji ve Teknolojik İş birliği Merkezi Anonim Şirketine verilen arsa konusu üzerine konuşuldu. Büyükşehir Belediyesi’nin belediye ve şirket çalışanları için toplu konut çalışması başlatacağı ifade edildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu, Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Çiğli’de yer alan taşınmazların şirkete aktarımı ve proje hakkında bilgi verdi.

CHP’li Özuslu, “Bu alanda, Ege Şehir Planlaması A.Ş. tarafından toplu konut yapılması için çalışmalar başlatılacaktır. Belediyemiz ile bağlı kuruluş ve şirketlerimizin çalışanları, bir yapı kooperatifi kurarak toplu konut için bizden talepleri oldu. Kooperatif, üye kabulü yaparken herhangi bir konutu olmama -evli ise eşlere ait konuta sahip olmaması- koşulunu koymuş. Dolayısıyla konut sahibi olmayan çalışanlara yönelik kooperatifle mevzuata uygun olarak, bu alanlarda konut üretimini planlıyoruz. Kooperatif, ön kayıt yaparak talepleri toplamaya başlamış ve şu ana kadar Belediyemiz ile bağlı kuruluş ve şirketlerimizin çalışanlarından 550 kişi kooperatife ön kayıt yaptırmış bulunuyor. Yaklaşık olarak 91.332,00 m2 inşaat alanı mümkün görünmektedir. Bu verilere göre yaklaşık 720 ile 780 adet arasında konut öngörülmektedir” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments