Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBelediyeden Spora ve Sporcuya Destek

Belediyeden Spora ve Sporcuya Destek

Bursa Karacabey Belediyesi, pandemiye rağmen mevcut projelerini kararlı bir şekilde yürütüyor. Geleceğe katkı sunmak amacıyla spora ve sporcuya destek vermeye devam eden Karacabey Belediyesi’nin geçirdiği gençlik merkezi ve spor salonu projelerinde inşaat çalışmaları hızlandı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde bir görüşme yapmış ve Karacabey’in ilçede inşa edilecek yatırımlarıyla alakalı bakanlık tarafından destek sözü almıştı. Bu kapsamda öncelikli olarak projesi çizilerek hazırlanan Gençlik Merkezi ve Spor Salonu ile ilgili ihale aşamasından sonra, geçtiğimiz hafta projelerin yapımına başlanmıştı.

Esentepe Mahallesi’nde yer alan ve geçmişte sağlık ocağı olarak hizmet sunan binanın yerine 6 milyon TL’ye inşa edilecek olan 2845 metrekarelik inşaat alanına sahip Gençlik Merkezinin, ilçede gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim anlamında önemli eksikliklerini gidermesi hedefleniyor.

Gençlik Merkezi sonrasında Özkan’ın ikinci durağı ise Öğretmenler Parkı içerisinde inşaatı başlayan yeni Spor Salonu oldu. Toplam 5 milyon TL’lik maliyeti bulunan ve tamamlandığında 2 antrenman sahasının yanı sıra içinde idari ofislerle sporcular için misafirhanelerin de yer alacağı bir kompleks inşa ettiklerinden bahseden Özkan, tüm bu kazanımları bakanlık desteğiyle yaptıklarını ve bu iki eseri 2022 yılında hizmete geçirmiş olacaklarını belirtti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments