Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriToplam 1588 Konutluk Yeni Projeler Geliyor

Toplam 1588 Konutluk Yeni Projeler Geliyor

Yatırımlarına ve kentsel dönüşüm projelerine hız veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul için 2021 yılı projelerini açıkladı. Projeler arasında Başakşehir ve Ataşehir’de inşa edilecek konutlar bulunuyor. Bunun dışında TOKİ Başkanlığı’nın kentsel dönüşüm projeleri arasında ise Zeytinburnu yer alıyor.

Başakşehir’e 794 Konut

TOKİ’nin İstanbul Başakşehir’de inşa etmeyi planladığı projede 794 konut ve 16 dükkan olması öngörülüyor. TOKİ Başkanlığı, Başakşehir projesi için 28 Aralık tarihinde ihale işlemlerini tamamlayacak. Ardından projeye başlanacak. Projenin 650 günde teslim edilmesi bekleniyor.

Ataşehir’e 513 Konut

TOKİ Ataşehir Projesinde inşa edilecek konut sayısı 513, inşa edilecek dükkan sayısı ise 28 olarak açıklandı. TOKİ Ataşehir Projesi için ihale işlemi 2021 yılının Ocak ayı ortalarında gerçekleştirilecek. Projenin 550 günde teslim edilmesi planlanıyor.

Zeytinburnu’na 281 Konut

TOKİ Zeytinburnu Projesi Telsiz Mahallesi’nde inşa edilecek. Proje kentsel dönüşüm programı kapsamında tamamlanacak. Projede 281 konut ve 97 dükkan yer alacak. TOKİ Zeytinburnu Projesi için ihale süreci Mart 2021 başında gerçekleştirilecek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments