Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler

Bergama’ya Modern Hal!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 milyon 154 bin liralık yatırımla ilçeye içinde soğuk hava deposunun da bulunacağı sebze ve meyve hali projesini hayata geçiriyor. Tesisin bir yıl sonra hizmete gireceği belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle tarım ve hayvancılıkta önemli potansiyele sahip tarihi kent Bergama, modern sebze ve meyve haline kavuşuyor. 10 milyon 154 bin liralık yatırımla inşaatına başlanan Bergama Sebze ve Meyve Hali bir yılda tamamlanacak.

Bergama Sebze ve Meyve Hali, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye 2018 yılında kazandırılan mezbaha ve Bergama Belediyesi tarafından işletilen hayvan pazarının yanında yer alacak. İslamsaray Mahallesi’nde 5 bin 200 metrekarelik arazide, 2 bin 319 metrekarelik alanda kurulacak hal, zemin ve bodrum kattan oluşacak. İçinde 30 adet batar katlı ve teraslı dükkanlar, idari bina ve soğuk hava deposu yer alacak.

Taş kaplama cephesi, yeşil alan düzenlemeleri ve modern mimarisi ile dikkat çeken Bergama Sebze ve Meyve Halinin tamamlanmasıyla, aynı zamanda ilçedeki tarımsal üretimin tüketiciye sağlıklı ve sürdürülebilir bir biçimde ulaşması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin güçlendirmesi hedefleniyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments