Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBilecik'te 130 Kişi Kapasiteli Caminin Temeli Atıldı

Bilecik’te 130 Kişi Kapasiteli Caminin Temeli Atıldı

Bilecik’in Osmaneli ilçesine bağlı Balçıkhisar köyünde yapımına başlanan 130 kişi kapasiteli caminin temeli atıldı.


Bilecik’te yeni bir cami inşaatı başladı. Osmaneli ilçesine bağlı olan, ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki Balçıkhisar köyünde yapımına başlanan 130 kişi kapasiteli caminin temeli atıldı. 121 metrekare alanda inşa edilecek cami, 130 kişi kapasiteye sahip olacak.


Temel atma töreninde konuşma yapan Balçıkhisar Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Fazlı Yavaş, eski caminin tavanında, duvarlarında oluşan çökmelerden dolayı kullanıma uygun olmadığı yönünde rapor verdildiğini söyledi. Bu sebeple yıkılan caminin yerine yeni cami yapıldığını belirten Yavaş, yeni cami için çaba gösteren ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti.


Yavaş’tan sonra konuşma yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de caminin yapımına destek olan herkese teşekkürlerini iletti.


Osmaneli Kaymakam Yüksel Ünal ise “Camiler, gönüllerin buluştuğu, kalplerin tek yürek birlik ve beraberlik içinde attığı kutsal mekanlardır. Bu caminin yapımında emeği geçen hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments