Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKültürel HaberlerManisa'da Yunusemre Meydan Projesi İçin Çalışmalar Başladı

Manisa’da Yunusemre Meydan Projesi İçin Çalışmalar Başladı

Manisa’da Yunusemre Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje; belediye hizmet binası, gençlik merkezi, meclis salonu ve nikah salonu, ahşap müzesi, yeraltı otoparkı ve kent meydanının oluşuyor.


Manisa’da meydan projesi hayata geçiriliyor. Yunusemre Belediyesi tarafından “Yüzüncü Yıla Yüz Proje” kapsamında yapılan proje belediye hizmet binası, gençlik merkezi, meclis salonu ve nikah salonu, ahşap müzesi, yeraltı otoparkı ve kent meydanının oluşuyor.


Projeyle ilgili bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ihtiyaca cevap veren bir prestij projeyi daha Manisa’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Proje kapsamında kentin en güzel ibadethanelerinden biri olan caminin yapımının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Çerçi, Manisa’nın en büyük meydanı, yer altı otoparkı, gençlik merkezi ve belediye hizmet binasının yapımına başlayacaklarını aktardı.

Mevcut binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini ve yeraltı otoparkı için çalışmalara başladıklarını dile getiren Çerçi,”Yunusemre Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Gençlik Merkezi, Klasik Ahşap Sanatları Müzesi ve Nikah Salonu (meclis salonu) ile Katlı Yeraltı Otoparkı yapılarının bulunacağı 30 bin metrekarelik kampüs alanı yeni belediye hizmet alanı olarak projelendirildi. Bütün belediye birimlerini kapsayacak olan yeni hizmet binası 5 kattan oluşuyor. Eski İmar ve Şehircilik Müdürlüğü binasının yerine inşa edilecek olan gençlik merkezi, klasik İslam ahşap sanatları müzesi ve nikqh salonu 3 bin 780 metrekarelik inşaat alanında 3 katlı yapılırken; tüm kampüsün otopark ihtiyacını karşılamak üzere 2 katlı yeraltı otoparkı inşa edilecek. Şu an bölgede hummalı bir çalışma yürütüyoruz. En kısa süre içerisinde de projemizi tamamlamayı planlıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments