“Yapı
Ana SayfaGenelBimed 300 Milyon TL’ye Yeni Fabrika İnşa Ediyor

Bimed 300 Milyon TL’ye Yeni Fabrika İnşa Ediyor

Kablo rakorları ve medikal sektörünün önde gelen isimlerinden Bimed, 300 milyon TL yatırımla İstanbul, Hadımköy’de yeni bir fabrika inşa ediyor. 

Firmanın 2023 yılı ihracat ve yatırım hedeflerini anlatan Bimed Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz, ihracatın en büyük kısmını Almanya başta olmak üzere; Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya gibi Batı Avrupa ülkelerine ve ABD’ye yaptıklarını belirtti. Yaklaşık 300 milyon TL’lik yatırımla İstanbul Hadımköy’de hayata geçirecekleri yeni fabrika projesinin yarısından fazlasının tamamlandığını belirten Rıdvan Mertöz, 6-7 ay sonra tamamlanacak fabrikada sadece rakor imalatının yapılacağını ve medikal bölümünün üretimine eski fabrikada devam edileceğini söyledi. Mertöz, bu fabrika ile mevcut kapasiteyi de ciddi oranda artıracaklarını vurguladı.

Medikal ürün üretimiyle işe başlayan Bimed’in, ana işinin günümüzde ürettiği elektrik malzemeleri olduğunu belirten Rıdvan Mertöz; toplam 57 milyon Euro cironun 42 milyon Euro’sunun ihracat gelirlerinden elde edildiğini söylüyor. Mertöz, “Elektrik malzemelerinde yüzde 90 ihracatımız varken, medikal ürünlerde yüzde 90 iç piyasaya satış yapıyoruz” dedi.

2023 yılının, yeni fabrikaya taşınma süreciyle birlikte yorucu bir yıl olacağını belirten Mertöz, “2023’te biz, 2022’deki gibi yüzde 20’lik bir üretim artışı veya yüzde 20’lik bir döviz bazlı büyümeyi hedefliyoruz. Bunun için de kısmen kendi öz sermayemizi, kısmen de finansman olarak kredileri kullanıyoruz ama krediye erişimin de oldukça zor olduğunu da belirtmekte fayda var. Şu anda Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin finansmana erişim zorluğu olduğunu düşünebiliriz.” dedi.

Bimed fabrika projesinin tüm detaylarını burada bulabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments