Ana SayfaHaberlerOrka Otelleri, 130 Milyon Euro’luk Yatırım Yapacak 

Orka Otelleri, 130 Milyon Euro’luk Yatırım Yapacak 

Orka Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Torunoğulları, 130 milyon Euro bedelle Marmaris, Fethiye, Sarıkamış ve İstanbul’da toplam 4 adet otel yatırımı yapacaklarını ifade etti. 

Turizm alanında ciddi yatırım hedefleri olduğunu belirten Orka Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Torunoğulları, “Orka Otelleri olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hali hazırda bulunan turizm işletmelerimizin sayısını artırarak, ülkemiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projeleri devam eden 4 oteli 2024’ün yaz sezonunda grup bünyesine katacağız. Marmaris, Fethiye ve İstanbul’da açacağımız otellerin bazılarının inşaatına başlandı ve 2024’ün yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

4 otel için yaklaşık olarak 130 milyon Euro’luk yatırım yapacaklarını vurgulayan Ercan Torunoğulları, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yatırımlarına devam ettiklerini bildirerek özellikle gayrimenkul ve turizm alanındaki yatırımlarını ciddi şekilde artıracaklarını aktardı. Torunoğlulları ayrıca Sarıkamış’ta da 100 odalı bir kayak oteli için çalışmalara başladıklarını belirtti. 

Geçen yılın turizm adına çok iyi geçtiğini vurgulayan Torunoğulları, “Burada turizme desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederim. Her zaman turizmcilerin yanında oldular ve Türkiye’de turizmin gelişmesine önemli katkılar sundular. Sayın Ersoy turizm konusuna oldukça hâkim. Tanıtım adına nokta atışlar yapıldı ve Türkiye’ni marketingi yurt dışında başarılı şekilde gerçekleştirildi. Bu sene İngiltere pazarında yüzde 13 ila 15’lik bir artış bekliyoruz. Bu artış Avrupa pazarında ise yüzde 60 seviyelerini görecek. Turizmde Türkiye en çok tercih edilen ülkelerden biri oldu.” şeklinde konuştu. 

İstihdama önem verdiklerini de vurgulayan Torunoğlulları yeni projelerle birlikte bünyelerinde bulunan çalışan sayısında da artış olacağını aktardı ve “Bu yatırımlarla birlikte istihdama da önemli bir destek sağlayacağız. Yatırımlar sonucu yaklaşık olarak bin 200 kişiye daha istihdam sağlanacak.” ifadelerini kullandı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments