Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBir Millet Bahçesi de İnegöl'e!

Bir Millet Bahçesi de İnegöl’e!

İnegöl’ü modern bir görünüme kavuşturmak için sıkı bir şekilde çalıştıklarını ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 dev projeyle Modern Kent İnegöl’ü oluşturmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Özellikle turizm değerini arttıracak projeler hayata geçireceklerini dile getiren Taban, kent estetiğine de ayrıca önem verdiklerini belirtti.

İnegöl’de yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeler için çalışmalara başladıklarını söyleyen Taban, “İlk sırada yeni Belediye Hizmet Binası projesi ile Kent Meydanı projesi yer alıyor. İnegöl belediye tarihinin en büyük yatırımı olan bu projeyle şehre yakışacak bir hizmet binası ortaya çıkacak. Ayrıca her yaştan vatandaşın keyifli zaman geçirebileceği bir kent meydanı bu projeye dahil olarak hayat bulacak” dedi.

Millet bahçesi projesi için de düğmeye bastıklarını söyleyen Başkan Taban, “Milletvekilimiz Vildan Yılmaz Gürel’in girişimleri, hayırsever işadamımız Mehmet Yıldız’ın desteği ile şehrimizde Bursa’nın en büyük Millet Bahçelerinden biri hayat bulacak. Proje çalışmalarımız sürüyor. Konum belirlendi. Çok güzel bir bölgemiz var. 7’den 77’ye her yaştan bireye hitap edecek bir alan olacak burası. İçerisinde farklı aktiviteler, farklı alanların yer aldığı göl manzaralı bir Millet Bahçesi’ni İnegöl’e kazandırmak istiyoruz. Çalışmalarının yakın zamanda başlayacağını umut ediyorum” şeklinde konuştu.

Mevcut belediye binasının artık ömrünü tamamladığını belirten Taban, “Bu yatırım belediye tarihinin en büyük yatırımı. Ciddi bir iş ve uzun yıllar İnegöl’e hizmet edecek bir yapının imarından söz ediyoruz. Biz, bu yapıyı bir de Kent Meydanı ile birleştirdik. Binanın konuşlanacağı bölge şehrin merkezi ve bu merkezde İnegöl’e yakışan bir meydan oluşturmak istiyoruz. Avrupa’da pek çok şehrin meydanlarıyla anıldığını biliyoruz. Burası da her yaştan bireyin keyifli zaman geçireceği bir meydan olacak. Hizmet binamızda da tüm birimlerimizi tek çatı altında toplayıp, vatandaşımıza daha kaliteli ve standartları yüksek hizmet vermeyi planlıyoruz. Proje nihayete erdiğinde herkesin beklentisini karşılayacak bir çalışmanın ortaya çıkması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Seçim dönemi vaatlerinden biri olan ve İnegöl için çok önemli olduğunu ifade ettiği Kanal İnegöl Projesi’nden de bahseden Alper Taban, vizyon projelerden olan bu çalışmaya 2020 yılı sonlarında başladıklarını söyledi. Bedre Deresi’nin Mesudiye Mahallesi hattında kalan bölümde, ilk etapta 850 metre uzunluk ve 2,5 metre yüksekliğinde istinat duvarı yapımına başlandığını açıklayan Taban, “Fiziki şartlar ve mevsim şartlarının uygun olmasıyla birlikte dere içerisinde taş duvar uygulamaları yapılarak, ilk etabı tamamlanacak çalışmanın ikinci kısmında ise peyzaj düzenlemeleri ile rekreasyon çalışmaları bitecek. Şehrimiz için yeni bir cazibe noktası oluşacak burada. Bir yıl içerisinde kademe kademe işler planlandığı gibi yerine getirilecek. Derenin etrafında vatandaşlarımızın istifade edebileceği, bizim rekreasyon ya da donatı alanları olarak ifade ettiğimiz alanlar oluşacak. İçerisinde spor yapabilme imkanları, yürüyüş yapabilme, bisiklet yollarımız gibi ya da kamelyalarımızda vatandaşlarımızın oturup dinlenebildiği, içerisinde güvenli spor yapılarının bulunduğu alanlar oluşacak” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments