Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBodrum’da Yasağa Rağmen İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Bodrum’da Yasağa Rağmen İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Bodrum’da turizm sezonu nedeniyle 31 Mayıs itibarıyla inşaat çalışmalarının durdurulacağı söylenmişti. Ancak, bazı inşaat firmaları yasak getirilmesine rağmen inşaat çalışmalarını sürdürüyor. 

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri inşaat alanlarını ziyaret ederek yasağın başladığı duyurusunu yapıyor. Valilik tarafından alınan karar ile Bodrum’da yasağa uymayan inşaat firmalarına cezai işlemler uygulanacak. Yasaklara uyulması gerektiğini vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında Bodrum’da turizm sezonu dolasıyla inşaatlar durur. İnşaatlar durur derken, kastedilen hafriyat, beton dökme gibi iş makinelerinin çalışmasını gerektirecek kaba inşaatlardır. Bunun dışındaki seramik, sıva, boya ve badana gibi ince işçilikler belli saatlerde, çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde devam edebilir. Ancak, bu yıl istisnai bir durum oldu. Valilik kararıyla inşaat yasağı başlama tarihi önce 17 Haziran’a uzatıldı. Oysa biz şantiyelere tebligatlarımızı yapmıştık. Firmalar şantiyeleri kapatıp, yavaş yavaş toparlanacaktı. Ancak, inşaat yasağı uzatılınca firmalar bu defa şantiyelerini kapatmaktan vazgeçti. Şantiyeler tekrar açıldı, işçiler geldi. İş makineleri tekrar çalışmaya başladı. Ancak, inşaat yasağının 17 Haziran’a uzatılmasına toplumdan tepki geldi. Tepkiler üzerine inşaat yasağı 31 Mayıs’a çekildi. Bu iş çocuk oyuncağı değil. Çünkü şantiyeler kendilerini 17 Haziran’a göre ayarlamıştı. Şimdi şantiyeleri bir an önce toparlanmaları için uyarıyoruz.” dedi. 

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise, “Bodrum turistik bir bölgedir. Artık bunun herkes tarafından bilinmesi lazım. Otelcilerden inşaat faaliyeti yürütenler nedeniyle çok sayıda şikayet geliyor. Bu şikayetlerden biri şöyle; ‘Bir haftalığına 10 oda kiralayan bir kafile otele giriş yapmalarının ertesi gün gürültü nedeniyle çıkış yaptı.’ Gelen şikayetler benzer. Turistik bir destinasyonda herkesin birbirini şikayet etmesini istemiyorum. BODER olarak turizmcinin yanındayız. Herkes yatırımlarını planlamaya göre yapmalı. Burada 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında inşaat yasağı mevcut. İnşaatçılara söylüyorum ona göre yatırım yapsınlar.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments