Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKatar Gayrimenkul Fuarı’na 17 Türk Firması Katıldı

Katar Gayrimenkul Fuarı’na 17 Türk Firması Katıldı

Katar Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı (Qatar Cityscape) Katar’ın başkenti Doha’da başladı. Toplam 17 Türk gayrimenkul firması da İstanbul Ticaret Odası (İTO) önderliğinde fuara katıldı. 

En büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan Qatar Cityscape, uluslararası gayrimenkul fırsatları, konut, ofis projeleri gibi çeşitli fırsatlar sunuyor. İTO Başkanı Şekib Avdagiç fuar ile ilgili, “Katar’da açılan gayrimenkul ve yatırım fuarı Cityscape’e 14 firmamızla ilk defa ‘mili katılım’ yapıyoruz. 3 firmamız da bireysel stantlarıyla ülkemizi temsil ediyor. Özellikle yüksek gelir grubuna hitap eden Türk gayrimenkul projelerinin tanıtılması için Cityscape’i önemli bir platform olarak görüyoruz.” sözlerini kullandı. 

2022 Fifa Dünya Kupası’nın Katar’da düzenleneceğini hatırlatan Avdagiç, “Kasımda başlayacak Dünya Kupası da Katar’a önemli bir ticari hareketlilik getirecek. Girişimcilerimizin bu fırsatlardan yararlanması sağlamak, ihracatımıza gayrimenkul sektörünün katkısını artırmak için çalışıyoruz.” dedi. 

Türk gayrimenkul firmalarının yurtdışındaki başarılarına da dikkat çeken Avdagiç, “Söz konusu projelerin toplam değeri ise 457 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu muazzam bir değer ve Türkiye’nin büyük bir güç gösterisi. Ülkemizin coğrafi konumunu, bölge ülkeleri ile yakınlığını, yetişmiş insan gücünü, teknik birikimini, teknolojiye adaptasyonunu, iş deneyimini, disiplinini ve rekabetçi avantajını iyi kullanıyoruz. Bu nedenle daha da yüksek iş hacimlerine ulaşacağımızı öngörüyoruz.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments