Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriBSH Grubu'nda 30 Milyon Euroluk Yeni Yatırım

BSH Grubu’nda 30 Milyon Euroluk Yeni Yatırım

BSH Grubu, Mısır’da 30 milyon euro değerinde yeni bir yatırıma hazırlanıyor.


BSH Grubu’ndan dev fabrika yatırımı! Firma, Mısır’da 30 milyon euro değerinde yeni bir yatırıma hazırlanıyor.


BSH Ev Aletleri Grubu, yeni bir fırın fabrikası için 550 milyon Mısır lirasının (yaklaşık 30 milyon Euro) üzerinde yatırımda bulunduğunu duyurdu. Yapılan açıklamaya göre fırın fabrikası inşaatının 2022 yılında başlaması planlanıyor. Fabrikanın 2024 yılında hizmete alınması öngörülüyor.


Yapılan açıklamada fabrika kapasitesinin, her yıl özellikle Afrika ve Orta Doğu’daki tüketiciler için geliştirilen 350 bin cihaz üretmek amacıyla tasarlandığı belirtildi. Kahire’ye yakın 10 Ramazan Şehri’nde bulunan 30 bin metrekarelik tesis şirketin dünya üzerindeki 13’üncü fırın grubu fabrikası olacak.

Grubun Afrika Kıtasındaki İlk Fabrikası Olacak
Söz konusu fabrika yatırımı, grubun Afirka kıtasındaki ilk yatırımı olacak. BSH Grubu’nun Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Silke Maurer yatırımla ilgili olarak, “Mısır, Kuzey Afrika’yla Orta Doğu arasında bir köprü kuruyor. Bu ülke binlerce yıldır tarihe ev sahipliği ediyor ve büyük bir potansiyel ile sayısız fırsat barındırıyor. Bu yatırımımızla ekonomi ve altyapının gelişimini desteklemek ve nitelikli iş imkanı yaratmak istiyoruz. Mısır son yıllarda hızla gelişti. Sunduğu tedarikçi ağı, nitelikli işgücü ve cazip ihracat fırsatları nedeniyle BSH’nin üretim ayak izi açısından mükemmel bir konum özelliği taşıyor. BSH son teknolojiyle donatılmış fabrikanın inşaatına 2022’de ve üretime 2024’te başlamayı hedefliyor. Fabrika 350 binden fazla 90 santimlik solo fırın üretme kapasitesi için tasarlandı. Bosch markasıyla piyasaya sürülecek aletler özellikle bu bölgedeki tüketici ihtiyaçlarına yönelik geliştiriliyor. Üretilen birimler farklı ülkelere de satılacak ve ihraç edilecek” dedi.

Bin Kişi İstihdam Edilecek
BSH Mısır CEO’su Luis Alvarez ise konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Mısır Hükümetiyle verimli müzakerelerimizi başarıyla tamamladığımızı ve üretim ayak izi planlarımızı destekleyecek kurumla bir Mutabakat Zaptı imzaladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Mısır, ev aletleri için Afrika’daki en büyük pazar ve BSH bu pazarda başarılı faaliyetlerini ileri taşıyacak. Bununla birlikte yerel refahı destekleyecek bu yatırımla bölgede 1.000 kişiye istihdam imkanı yaratmayı amaçlıyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarıma ve Mısır Hükümetine gösterdikleri anlayış, kararlılık ve verdikleri destek dolayısıyla şükranlarımı sunmak istiyorum. Mısır’daki fabrika şirketin gelişmekte olan pazarlardaki büyüme stratejisi için önemli bir kilometre taşı olacak. BSH geçen yıl 13,9 milyar Euro’luk rekor satışa imza attı ve 2021’de de önemli ölçüde büyümeye devam ediyor. Bu büyüme BSH’nin, tüketici ihtiyaçlarını 125 pazarda karşılayan yenilikçi ürünlerine yönelik güçlü tüketici talebiyle destekleniyor.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments