Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKültürel HaberlerKonak Belediyesi Yeniden İnşa Ediliyor

Konak Belediyesi Yeniden İnşa Ediliyor

Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasının yıkımının tamamlanmasının ardından yeni hizmet binasının inşaatına başlandı.


İzmir Konak’ta belediye binası inşaatı başladı. Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasının yıkımının tamamlanmasının ardından yeni hizmet binasının inşaatına başlandı. Konak Belediyesi’nin yeni binası eski arazinin üzerinde yükselecek.


İzmir depreminin ardından yıkımı gerçekleştirilen Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasının yerine yapılacak yeni bina için bitişikte yer alan yapıların da yıkımı tamamlandı.


Konak Belediyesi’nin Basmane ve meydanla adeta bir bütün olduğunu ve vatandaşın belediye binasını yine aynı yerinde istediğini sözlerine ekleyen Batur şöyle konuştu:“Konak Belediyesi denilince Basmane Meydanı, Basmane denilince Konak Belediyesi akla geliyor. Vatandaşın isteği de yeni binamızın Basmane’de, alıştıkları yerde olması yönünde oldu. Biz sadece eski binanın alanını değerlendirmiyoruz, aynı zamanda kamulaştırdığımız bitişik iki parseli de inşaat alanına dahil ettik. Yeni binamızı 1200 metrekarelik alan üzerinde inşa edeceğiz. Hem hizmet birimlerimizi aynı noktada toplayacağız hem de meclis salonumuzu bu binada oluşturacağız. Binamız hem Konak Belediyemize hem Konak’ımıza hem de Konaklı vatandaşlarımıza yakışır olacak.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments