Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBurhaniye Anadolu Lisesi Yeniden İnşa Edilecek

Burhaniye Anadolu Lisesi Yeniden İnşa Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Okullardan Yarınlara” eğitime destek programına bağışçı olarak katılım gösteren hayırsever ile Balıkesir Valiliği arasında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Balıkesir Burhaniye’de deprem riski taşıması sebebiyle eğitim öğretim yılı başında boşaltılan Burhaniye Anadolu Lisesi yıkılıp yeniden inşa edilecek. Yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedeflenen okul 16 derslikten oluşacak.

Törende açıklamalar yapan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak “Anadolu Lisemiz deprem nedeniyle risk taşıyan bir okulumuzdu. Burhaniye ilçemize 16 derslikli bir okul kazandırmış olacağız. Eğitim alanında çakılan her çivi geleceğe yönelik unutulmayacak önem taşımaktadır” diye konuştu.

Hayırsever Selim Akın da Balıkesir’in annesinin memleketi olduğunu dile getirerek “Böyle bir hayır işine vesile olmaktan dolayı mutluyuz. Valimiz, Kaymakamımız ve İl Müdürümüze çok teşekkür etmek istiyorum. Bu bürokratik işler çok hızlı gerçekleşti. 6 aylık bir sürede tamamen yıkıp yeniden hayata geçireceğimiz okulu yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştireceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments