Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriYurtdışına Yatırım Çağrısı

Yurtdışına Yatırım Çağrısı

2008-2013 yılları arası Endonezya Cumhuriyeti’nin İstanbul Fahrikonsolosu olarak görev yapan ve Endonezya’da yatırımlarda bulunan DEİK Yeni Zelanda İş Konseyi Başkanı Emin Hitay yurtdışı yatırım fırsatları hakkında açıklamalarda bulundu.

Hitay; “Bu uzak diyarda Türk müteahhitler için çok önemli fırsatlar var. İki ülke arasında tarım, teknoloji, yenilenebilir enerji ve altyapı alanlarında önemli iş birlikleri kurulabilir. Örneğin inşaat sektörü Türkiye için çok önemli. Yeni Zelanda’da altyapı çalışmaları devam ediyor. Ekonomiyi canlandırmak için 12 milyar dolarlık bir dönüşüme tabi olacaklar. Ülkede ciddi bir konut sıkıntısı var. 20 bin kişi ev bekliyor. Her sene 2 bin 500 kişiye konut sağlanabiliyor. Türkiye’den inşaat şirketleri bu projelere katılabilir” dedi.

Hitay, zor geçen 2020’de bu ülkenin tüm dünyaya örnek olacak işler yaptıklarını belirtti. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in hem cami saldırısında Müslümanlarla dayanışmasının hem de pandemiyi çok iyi yönetmesinin önemli olduğunu belirtti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments