Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBursa Kentsel Dönüşüm İçin Hazır

Bursa Kentsel Dönüşüm İçin Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların rızasıyla, yaşadıkları yerlerde ve hızlı temel ilkesiyle hazırladığı kentsel dönüşüm modelini, Yıldırım’ın Yiğitler, Esenevler ve 75. Yıl Mahallelerinde uygulamaya başlıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre; kentsel dönüşüm için hak sahipleriyle görüşmeler halen devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İzmir depreminin ardından ülkenin en önemli gündem maddelerinden biri olan kentsel dönüşüm için düğmeye bastı.

Zaman içinde yıpranan fiziksel ve sosyal çöküntü alanlarını iyileştirerek, depreme dayanıklı konutlarla Bursalılara güvenli yaşam alanları oluşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Yiğitler, Esenevler ve 75. Yıl Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm için çalışmalarına başladı. Toplam 6,19 hektar alandan oluşan, üzerinde 184 yapı ve 350 hak sahibinin bulunduğu 3 bölgeden oluşan kentsel dönüşüm projesinin birinci bölgesinde yapılacak 9425 metrekare alanlı birinci etabında vatandaşla görüşmeler başladı. Projenin uygulanacağı alanda halen 22 adet yapı ve toplam 62 hak sahibi bulunurken, zemin artı 7 kat olarak planlanan 3 blokluk projede toplam 133 daire inşa edilecek.

Proje kapsamında hak sahipleri, hakedişlerinin en çok yüzde 30’una tekabül eden metrekareye kadar borçlanabilecekler. Projede hak sahiplerine 3 farklı ödeme seçeneği sunulacak. Ortalama 24 ay içinde tamamlanması planlan projede, hak sahipleri, nihai sözleşmenin imza tarihini takip eden ilk 30 gün içerisinde tek seferde peşin ödeme yapması halinde yüzde 10 indirim hakkı kazanacak. Bunun yanı sıra ödemeler nihai sözleşmenin imza tarihini takip eden ilk aydan itibaren en fazla 24 ay kesintisiz taksitler halinde veya tapu devri sırasında güncel bedeli tek seferde ödeyebilecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments