Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriDar Gelirli Ailelere Müjde

Dar Gelirli Ailelere Müjde

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan dar gelirli ailelerin yüzünü güldürecek çok önemli haber geldi.

Bolu Belediyesi’nde yer alan habere göre; Belediye Başkanı Tanju Özcan, meclis toplantısında konut sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelerin hayalini gerçeğe dönüştürmek için belediye olarak Dağkent’ten 26 dönüm arazi satın aldıklarını açıkladı.

13 milyon TL’ye satın alınan arazinin tapusunu meclis üyeleri ve Bolu kamuoyuna gösteren Özcan, “Gündemin 2. maddesine geçmeden önce sizinle ve Bolu halkıyla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar burası Dağkent’in önündeki 26 dönümlük alan. Bir gayrimenkul almak istediğimizi söylemiştik. Burayı 13 milyon TL peşin para karşılığında bugün satın aldık. Tapusunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Burası çok kıymetli bir alan. Bolu Belediyesi tarihinde satın alınan en değerli gayrimenkul. İnşallah sosyal projemizi burada hayata geçireceğiz” dedi.

Arazinin satın alınmasıyla birlikte Bolu Belediyesi’nin önemli bir kazanımda bulunduğunu anlatan Özcan, sosyal projenin ayrıntılarını anlatarak, “Bolu Belediyesi açısından büyük bir kazanım oldu. Biliyorsunuz TOKİ Bolu’da bir konut yapmak istedi ve 355 konut için tam 12 bin 500 başvuru oldu. Gerçekten dar gelirli vatandaşlarımızın başını sokabilecekleri, evim diyebilecekleri konutlara ihtiyaç var. Bu talepler bunu gösteriyor. Biz burayı ticaret yapalım diye almadık, bu projeyi hayata geçirelim diye aldık. Bununla ilgili önümüzdeki süreçte imar komisyonumuz buranın vasfı, cinsi, emsali ile ilgili gerekli girişimlerde bulunacaktır. Ben Bolu’muza hayırlı uğurlu olsun diyorum. KİPTAŞ ile bir dizi görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Belki KİPTAŞ heyeti gelip bakacak. Başarabilirsek Bolumuz için güzel olur. Bu konuda da adımlarımızı şeffaf atacağız. Hangi aşamaya geldiysek meclisimizi bilgilendirerek yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments