Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriBursa'ya Yeni Raylı Sistem Hattı Geliyor

Bursa’ya Yeni Raylı Sistem Hattı Geliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesine kesintisiz ulaşım sağlamak amacıyla projelendirilen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca ihalesi tamamlanan Emek-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nda saha çalışmaları başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Bakanlığın Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve ekibi ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, projenin hayata geçirileceği bölgede incelemelerde bulundu.

Yapılan açıklamada görüşleri yer alan Aktaş, ihalenin daha önce yapıldığını, haritalandırma ve zemin sondajı aşamasına geçildiğini bildirdi.

Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Eyigün’ün, kısa sürede inşaat faaliyetine başlanacağını ifade ettiğini belirten Aktaş, şöyle devam etti:

“4 istasyondan oluşan bu hat aynı zamanda batı noktasını toparlama adına da önemli bir işlev üstlenecek. Tabii bu çalışmalar sırasında bir miktar çevreye rahatsızlık verilecek ancak bunları da minimize edeceğiz. İşin süresi için 42 aylık bir öngörü var ancak ben inanıyorum ki gösterilecek gayretle süreç daha da öne çekilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın tecrübesi, bilgi birikimi ve bizim de işin takibi noktasında vereceğimiz destekle hemşehrilerimizin heyecanla beklediği bu çalışmayı tamamlayacağız.”

6 farklı hastaneden oluşan ve toplam 1355 yatak kapasiteli Şehir Hastanesine ulaşım için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına devredilen 6,1 kilometrelik 4 istasyonlu hattın ihalesi 27 Ekim’de yapılmıştı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments