“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerÇamlıca Kulesi Son Durum: Kaplama İşlemleri Tamamlandı!

Çamlıca Kulesi Son Durum: Kaplama İşlemleri Tamamlandı!

Çamlıca tepesinde vericilerin yarattığı kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için hayata geçirilen Çamlıca Televizyon Kulesi projesinde hummalı çalışma sürüyor. Projede kaplama işlemleri de tamamlanırken gözler açılış tarihine çevrildi. Detaylar haberimizde…

2016 yılında temeli atılarak çalışmaları başlatılan Çamlıca Televizyon Kulesi projesinde ekipler çalışmaya devam ediyor. 

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi İnşaatında Son Durum Ne?

Özellikle de İstanbullular tarafından yakından takip edilen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi projesinde adım adım sona yaklaşılmaya devam ediliyor. Kulede kaplama çalışmaları tamamlandı. 

2020 yılının ikici yarısında hizmete girmesi planlanan kulenin aktif olarak hizmete girmesi ile beraber Çamlıca Kulesi’nde yer alan tüm vericiler sökülmeye başlanacak ve tepenin eski güzel görünümünü alması sağlanacak. 

Çamlıca Kulesi Yüksekliği Kaç Metre Olacak?

Projede ilk çalışmalar 2016 yılının Mart ayında başlamış ve ilk olarak 221 metre uzunluğu sahip olan betonarme bölüm tamamlanmıştı. 

Ardından antenleri taşıyacak olan çelik konstrüksiyon bölümü yapılarak binaya kıvrımlı formu kazandıracak olan katlar yerine yerleştirilerek kaplama çalışmalarına geçilmişti. 

Kulenin kaplama işlemleri de tamamlanırken artık kulenin giriş bölümündeki çalışmalara başlandı. Giriş bölümünde yer alan fuayenin tamamlanması ile beraber son olarak çevre düzenlemesi yapılacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments