“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇanakkale Köprüsü Son Durum: Çelik Kule Son Blok Yerleştirme Töreni Düzenlenecek!

Çanakkale Köprüsü Son Durum: Çelik Kule Son Blok Yerleştirme Töreni Düzenlenecek!

Türkiye’nin en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü için mutlu sona bir adım daha yaklaşılıyor. Çanakkale Köprüsü kule yüksekliği için açıklanan 318 metrelik dev kulede son blok için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı son blok koyma töreni düzenlenecek.

Türkiye’nin gurur projeleri arasında yer alan Çanakkale Köprüsü için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. 

Dünyanın En Geniş Orta Açıklıklı Köprüsü Olacak!

1915 Çanakkale köpüsü tamamlandığında 2 bin 23 metre olarak açıklanan ölçüsü ile dünyanın ne geniş orta açıklığı bulunan köprüsü unvanını da ele geçirmiş olacak. 

Konu hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yarın 1915 Çanakkale köprüsü için Çelik Kule Son Blok Yerleştirme töreni düzenleyeceklerini duyurdu. 

Söz konusu tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da telekonferans yöntemi ile katılacak. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu “1915 Çanakkale Köprüsü’nün hizmete girmesiyle birlikte, Çanakkale Boğazı’ndaki Lapseki – Gelibolu arasındaki ulaşımı süresi, 1.5 saatten 6 dakikaya inecek. Çanakkale Köprüsü, 1915 Çanakkale Deniz Zaferi ve şehitlerimizin anısını yaşatacaktır. Bu eser, aynı zamanda, ülkemizin sanayi ve nüfus bakımından en önemli Kuzey Marmara şeridi ile birlikte, tarım ve turizm bölgesi olan Trakya’yı, Ege Bölgesi’ne bağlayacak ana arter ve prestij projesi olacak” diyerek son gelişmeleri aktardı. 

Çanakkale Köprüsü ile Lapseki Gelibolu Arası Ulaşım Süresi 6 Dakikaya Düşecek!

Söz konusu projenin tamamlanması ile beraber şu anda 1,5 saat süren Lapseki Gelibolu arası ulaşım sadece 6 dakika ya indirilmiş olacak. 

Sürücüler zamandan tasarruf sağlarken proje sayesinde akaryakıt tüketim miktarı da büyük oranda azalmış olacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments