“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerAnkaralılara Yeni Metro Müjdesi! Dikimevi-Natoyolu Çalışmaları Başlıyor

Ankaralılara Yeni Metro Müjdesi! Dikimevi-Natoyolu Çalışmaları Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir metro projesi için çalışmalara başladı. Ankara’nın doğu bölgesine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan metro hattının AŞTİ Dikimevi arasında olan Ankaray hattına bağlanması planlanıyor. Haziran ayının ilk günlerinde ise proje için ilk adımın atılması bekleniyor.

Ankara’nın metro hattı bağlantılarının genişletilmesi için yeni projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen bu çalışmalarda Ankara’nın doğu kısmına yeni bir hat eklenmesi amaçlanıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilmek istenen yeni hattın ilk detayları ise belli oldu. 

Ankara’ya Yeni Metro Hattı

EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistem Hattı (HRS) Projesi için A1 Hattı (ANKARAY) Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Uzatma Hattının Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İhalesi’ni düzenleyecek.  

İlana çıkan büyükşehir belediyesi ihale tarihini ise 4 Haziran olarak açıklandı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği ihale duyurusuna başvruu yapacak olan firmalar başvurulara ilişkin tüm esaslara EGO Genel Müdürlüğü’nün ihaleler bölümünden ulaşacaklar. İhaleye başvuruda bulunan firmalar arasında puanlama yapılacak ve ilk 6’da yer alan firmalara ise proje ihalesi için davet gönderilecek.

8 İstasyon’dan Oluşması Planlanıyor

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlanacak olan Dikimevi-Natoyolu metrosunun 7.4 km uzunluğunda olması ve 8 istasyondan oluşması bekleniyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments