Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaGenelÇanakkale Millet Bahçesi Açıldı

Çanakkale Millet Bahçesi Açıldı

Çanakkale’de inşaat süreci tamamlanan millet bahçesinin açılışı yapılarak halka sunuldu. Açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı. 

Çanakkale, Ezine ilçesinde yapılan millet bahçesi açılış törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, açılış sırasında konuşma yaptı. Genel projelerden bahseden Bakan, şu sözleri kullandı:

“2019 yılında ben Ezine’ye gelmiştim. O zaman bir söz verdim, dedim ki ‘Ezineliler ne istiyor? Küçük sanayi sitesi istiyor’, bu şehrin en önemli taleplerinden bir tanesiydi, ‘2020 yılında biz ihalesini yapacağız’ dedik, ihaleyi gerçekleştirdik. Şu anda küçük sanayi sitesinin inşaatı son sürat devam ediyor, yüzde 70’lere ulaştı. İnşallah sene sonuna kadar dükkanların inşaatı bitirilecek. Bizden önce Ezine Organize Sanayi Bölgesinin tescili yapılmıştı, hiçbir icraat yoktu. Biz dedik ki ‘inşallah Ezine’ye hak ettiği Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesini kazandıracağız. İhaleleri yaptık, yer teslimlerini yaptık. Şu anda 8 fabrikanın inşaatı devam ediyor, 29 fabrikanın plan proje aşaması devam ediyor. Orada 52 fabrika kurulacak.” 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments