“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanı Açıkladı: Elazığ ve Malatya İçin 23 Bin 734...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Açıkladı: Elazığ ve Malatya İçin 23 Bin 734 Adet TOKİ Konutu Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalarından depremden zarar gören vatandaşlar için harekete geçildiğini ve toplam 23 bin 734 adet TOKİ konutunun tamamlanacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalar sonrasında depremden etkilenen vatandaşlar için yeni bir toplu konut projesinin inşa edileceğini açıkladı. Bu süreçte Elazığ ve Malatya ili için gerekli hazırlıkların yapıldığı ifade edildi. Elazığ’da 19 bin 190, Malatya’da ise 4 bin 644 adet konutun yapılması planlanıyor. Her iki ilde de toplam inşa edilecek konut sayısının 23 bin 734 olduğu belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklamalar sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Deprem sonrasında bölgede yapılan çalışmaları merak eden kişiler bilgilendirildi. İki ilde de depremden olumsuz etkilenen, evleri zarar gören kişilerin belirlenmesinin ardından mağduriyetlerinin en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Murat Kurum açıklamalarında ‘TOKİ Başkanlığımız tarafından her iki ilde de toplam inşa edilecek konut sayısını 23 bin 734 olarak belirledik. Belirlediğimiz güvenli alanlarda konutlarımızı depreme dayanıklı olarak inşa ediyoruz. Bu süreçte kentsel dönüşüm çalışmaları ile birlikte yıl sonuna kadar bitirmeyi düşünüyoruz. Bölgede bulunan vatandaşlarımıza teslim edeceğiz’ dedi.

Evi yıkılan ve yardım bekleyen vatandaşlara da bu süreçte kira yardımları aralıksız olarak devam edecek. İlerleyen dönemlerde sosyal konutların sayısının 1 milyon 500 bin adete tamamlanması planlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments