“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEvde Kalan Vatandaş Tadilata Başladı, Cam Balkon Talepleri Yüzde 181 Arttı!

Evde Kalan Vatandaş Tadilata Başladı, Cam Balkon Talepleri Yüzde 181 Arttı!

Koronavirüs salgını nedeni ile zorunlu olarak evde kalmak zorunda kalan kişiler konut tadilatına başladı. Özellikle de çalıştığı ve izin alamadığı için tadilatını ertelemek zorunda kalan kişiler harekete geçerken boya badana işlerinin yanı sıra cam balkon talebinde yaşanan büyük artış dikkat çekti.

Koronavirüs salgını boyunca konut tadilat rakamlarında rekor artış yaşandığı görüldü. 

Online tadilat hizmeti sunan Armut tarafından yayımlanan verilere göre koronavirüs döneminde konut tadilat rakamları rekor artış gösterdi. 

Konut Tadilat Başvurusu Rekor Kırdı! 

Açıklanan rakamlara göre 2019 yılının Mayıs ayına oranla 2020 senesinin Mayıs ayının birinci haftasında gelen konut tadilat talebi yüzde 59 oranında artış gösterdi. 

Nisan ve Mayıs ayı rakamları karşılaştırıldığında ise yaşanan yükseliş yüzde 58 olarak kayıtlara geçti. En çok talep edilen servis boya badana işleri olurken vatandaşın bu süreçte evdeyken yazın yapmayı planladığı konut tadilat ve boya badana işlerini tamamlama isteği ortaya çıktı. 

Nisan ayının ilk 5 günlük dönemi ile Mayıs ayının ilk 5 günlük dönemi karşılaştırıldığında boya badana taleplerinde yüzde 125 oranında artış yaşandı. 

Cam Balkonsuz Ev Kalmayacak!

Koronavirüs salgını nedeni ile vatandaş balkonda daha fazla zaman geçirmeye başlarken söz konusu tercih cam balkon taleplerine de yansıdı. 

Cam balkon talebinde 2019 yılının Mayıs ayına oranla yüzde 181 oranında artış yaşanırken en çok cam balkon yaptırmak isteyen iller ise Ankara, İstanbul ve İzmir olarak olarak sıralandı. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments