“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Barış Pınarı Harekatı Sonrası 140 Köylük...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Barış Pınarı Harekatı Sonrası 140 Köylük Yerleşim Alanı İnşa Edeceğiz

Suriye’de düzenlenen Barış Pınarı Harekatı sonrası Türkiye’de ki Suriyeli mültecilerin yerleştirileceği 140 köyden oluşacak yeni bir yerleşim alanı inşa edeceklerini duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Türkiye’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Kurum “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 4 gün önce başlatılan bu operasyon bittiği zaman oluşacak güvenli bölge içerisinde, 140 köyden oluşan yerleşim alanı inşasıyla, buradaki vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlayacak önemli bir projeyi hep birlikte hayata geçirmiş olacağız” diyerek Türkiye’nin güvenli bölgede inşa edeceği proje hakkında bilgi verdi. 

Türkiye’deki Suriyeli Mülteciler Güvenli Bölgeye Yerleştirilecek 

Suriyeli mültecileri güvenli bölgeye yerleştiriceklerini belirten Bakan Kurum “Vatan toprakları dışında olan Suriyeli kardeşlerimizi geri götürebilmek için güvenli bir bölge, bir koridor oluşturmak amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu operasyon neticesinde, inşallah Fırat Kalkanı, Afrin ve Pençe harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı’nda da, şanlı ordumuz daha önce olduğu gibi aynı zaferleri alacak ve teröristlerin inlerine girmek suretiyle o bebek katillerine gereken cevabı, sahada net bir şekilde verecek. İnşallah o güvenli koridor oluştuğu zaman, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 4 gün önce başlatılan bu operasyon bittiği zaman oluşacak güvenli bölge içerisinde 140 köyden oluşan yerleşim alanı inşasıyla, buradaki vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlayacak önemli bir projeyi hep birlikte hayata geçirmiş olacağız” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments