“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Müjdeyi Verdi! Kira Bedeli Alınmayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Müjdeyi Verdi! Kira Bedeli Alınmayacak!

Türkiye’de koronavirüse yönelik ekonomik tedbirler teker teker uygulamaya koyulmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı son dakika açıklamasına göre hazine taşınmazları üzerinde tahsisli olan ve faaliyetleri durdurulan ticari ünitelerden bu süreçte kira bedeli alınmayacak.

Türkiye’nin koronavirüs sebebiyle ekonomik alanda aldığı tedbirler teker teker uygulamaya giriyor. En son tedbiri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıkladı. Buna göre hazine taşınmazları üzerinde tahsisli olan ve faaliyetleri durdurulan ticari ünitelerden bu süreçte kira bedeli alınmayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ayrıca hazine taşınmazları üzerinde açık olan ticari ünitelerde ise personel sayısı ve faaliyet süresi kriter alınarak kira beledinde indirim yapılacağını belirtti.

Bakan Murat Kurum konu hakkında sosyal medya üzerinden, “Koronavirüs önlemleri kapsamında, hazine taşınmazları üzerinde tahsisli olan ve faaliyetleri durdurulan ticari ünitelerden bu süreçte kira bedeli alınmayacak, açık olan ticari ünitelerde ise personel sayısı ve faaliyet süresi dikkate alınarak kira bedelinde indirim sağlanacaktır.” mesajını paylaştı.

Koronavirüs sebebiyle zor durumda olan işletmeleri rahatlatacak uygulamanın devreye girmesi memnuniyetle karşılanırken konu ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde detaylı bir bilgilendirme yapılması bekleniyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments