“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriÇevre ve Şehircilik Bakanlığı 576 Alt ve Üst Yapı Projesi İçin 10...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 576 Alt ve Üst Yapı Projesi İçin 10 Milyar Liralık Bütçe Ayırdı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum alt ve üst yapı yatırımlarına devam edeceklerini söyleyerek bakanlık olarak yapmayı planladıkları 576 proje için 10 milyar liralık bütçe ayırdıklarını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2023 yılına kadar alt ve üst yapı projeleri için 10 milyar liralık bütçe ayırdıklarını duyurdu. 

Bakan Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile vatandaşların yaşadıkları sorunların çözümü için yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirterek kendisinin de bu kapsamda il ve ilçe ziyaretlerini arttıracağını söyledi. 

38 MİLYON KİŞİNİN ALT YAPI SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ! 

Bakan Kurum yapmış olduğu açıklama ile bugüne kadar yürüttükleri çalışmalar kapsamında 38 milyon kişinin alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturduklarını dile getirerek “Atık su alanında 1,5 milyara yakın 116 projeyi, yine içme suyu alanında 1,5 milyar bütçeyi bulan 96 içme suyu temeli ve ıslah çalışmasını, 40 milyon bütçe ile şehircilik ile ilgili meydan, sanayi sitelerinin ıslahı gibi 144 projeyi ve üstyapı – diğer altyapı çalışmalarımızı kapsayan 6 milyon 868 bin lira bütçeli projelerimizle birlikte 2023 yılına kadar toplam 576 altyapı-üstyapı projemizi hayata geçireceğiz. Tüm bu çalışmalarımıza da toplam 10 milyar liraya yakın bütçe ayırdık” diyerek yeni çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 

YENİ YATIRIMLARDA ASLAN PAYI İÇME SUYU VE ATIK SU PROJELERİNE AYRILDI 

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile projelerde en büyük payı 1,5 milyara yakın bütçe belirlenen atık su ve içme suyu projelerine ayırdıklarını söyledi. 

İLBANK bünyesinde bugüne kadar çok sayıda projeyi başarı ile tamamladıklarını belirten Bakan Kurum verilen düşük faizli krediler ile belediyelerin de desteklendiğini belirterek çok sayıda şehirde yaşanan büyük sorunların bu sayede çözüme kavuşturulduğunu vurguladı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments