“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlaştırma Haberleriİzmir Antalya Projesinde Süre 3 Saate İnecek! Honaz Tüneli Tamamlanmak Üzere!

İzmir Antalya Projesinde Süre 3 Saate İnecek! Honaz Tüneli Tamamlanmak Üzere!

İzmir Antalya dev otoyolu projesinin önemli ayaklarından birisi olan Denizli Honaz tünelinin yıl sonuna kadar tamamlanması ve 2021 yılında da hayata geçirilmesi bekleniyor.

İzmir Antalya arasında iki turistik şehri yakınlaştırmak ve turizm sektörüne katkı sağlamak için gerçekleştirilen dev otoyol projesinin tamamlanmasının ardından ulaşımdaki mesafelerin azalması bekleniyor. İki şehir arasındaki 7 saatlik mesafenin 3 saate kadar inmesi bekleniyor.

Projenin detaylarına bakıldığı zaman Muğla ve Antalya arasındaki ulaşımın da belirli oranda kısaltılması bekleniyor. Bu bölge otoyol projesinin önemli ayaklarından birisi olarak ifade ediliyor. Antalya ile Muğla arasında da 15 kilometre bir kısalmanın gündeme gelmesi söz konusu olacak.

Denizli Honaz Tünelinde Sona Gelindi

Projenin önemli isimlerinden tünel inşaatını tamamlayan firma yetkilisi Ferhat Özler konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bu süreçte Honaz Tüneli’nin neredeyse tamamlanmak üzere olduğunun sinyallerini verdi. Bu süreçte nihai beton kaplama imalatları ile birlikte yüzde 94 oranında mertebenin tamamlandığının da altı çizildi.

Tünelin çift tüplü olacağı ve toplam 2600 metrelik bir uzunluğunun olması bekleniyor. Üstlenici olan firma bu konuda tarih vermeyi de ihmal etmedi ve yıl sonuna kadar herhangi bir aksilik olmaması halinde tamamlanacağını açıkladı. Bununla birlikte 2021 yılında da hizmete girmesinin beklendiği ifade edildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments