Ana SayfaHaberlerİhale HaberleriÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Kocaeli’de 320 Konutu Satışa Çıkaracak 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kocaeli’de 320 Konutu Satışa Çıkaracak 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kocaeli ilinde yer alan 320 adet konutu açık arttırma ile satışa çıkarak. Oturum tarihi ise 23-24 Ocak olarak belirlendi. 

Yeni Evim Projesi’ni açıklayan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; 81 ilde bitmiş konutlar, belirli bir oranda tamamlanmış ve devam eden konutlar ile bankalarla garantörlük sözleşmesini imzaladığını ve yeni başlayacak projelerin kampanyaya dahil olacağını açıkladı. 

Yeni Evim Projesi çerçevesinde 100 bin ailenin ev sahibi olabileceği duyurulmuştu. Bu çerçevede Kocaeli Gebze’de 320 Konut da açık artırma ile satışa çıkıyor. Yüzde 40 peşinat, 60 ay vade ile satışa sunulan dairelerin Katma Değer Vergisi’nden (KDV) muaf olacağı bildirildi. Peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı ile satışa çıkan konutların hemen teslim edileceği duyuruldu.

Lokasyon olarak çok iyi olduğunu ve böyle bir fırsatın kaçmayacağını vurgulayan Satış Sorumlusu Ömer Faruk Şimşek, “Burası Gebze Emlak Konut 3’üncü Etap, Kirazpınar Bölgesi. 23-24 Ocak’ta ihale usulü satış olacak. Burada 320 tane daire var, hepsi 3+1 ve ortalama 150 metrekareye sahip. Yüzde 40 peşinat ve 60 ay vade, 0,75 aylık faiz oranı mevcut. Peşin almak isteyenler için de total rakamda yüzde 20 indirim mevcut.” açıklamasında bulundu.

23-24 Ocak’ta saat 10.30’daki açık artırma Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde ve Kocaeli Kongre Merkezi C Blok Düğün Salonu’nda gerçekleşecek. Açık artırmaya internet üzerinden de katılım sağlanabilecek.

Kocaeli konut projelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments