“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Koronavirüs Nedeni İle 6 Ay Erteleme Kararı Aldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koronavirüs Nedeni İle 6 Ay Erteleme Kararı Aldı!

Koronavirüs salgını nedeni ile olumsuz etkilenen turizm sektörünü desteklemek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni bir tedbir kararı açıklandı. Turizm tesisleri için verilen yeni destek kararı haberimizde…

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbir kararları her geçen gün genişletilirken bakanlıklar da kendi bünyelerinde alınan destek kararlarını duyurmaya devam ediyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu süreçte çok sayıda önemli karara imza atarken yeni bir destek kararı da turizm sektörü tarafından açıklandı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Turizm Tesisleri İçin Gelirleri 6 Ay Süreyle Erteledi! 

Bakanlık tarafından yapılan son dakika açıklaması ile “Koronavirüs salgınının turizm sektörüne olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik aldığımız tedbirler çerçevesinde kamu arazileri üzerindeki turizm tesislerinden Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında tahsil edilecek gelirleri 6 ay süreyle erteledik” ile yeni tedbir kararı açıklandı. 

Koronavirüs salgını nedeni ile ülkelerin sınırlarını kapatması en çok turizm sektörünü olumsuz etkilemiş, bu sene tarihi rekorlar beklenen turizm sektöründe çok sayıda tesiste kapatılmıştı. 

Kapatılan ve konaklayan kişi sayısı rekor oranda azalan turizm tesisleri için ilk etapta konaklama vergisi hakkında erteleme kararı çıkarılmış ve bu sayede sektörün vergi yükü azaltılmıştı. 

Bugün açıklanan yeni karar ile de turizm tesisleri için yeni bir destek daha hayata geçirilmiş oldu. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında tahsil edilmesi gereken kamu arazileri üzerindeki turizm tesislerinden elde edilecek gelirler ertelenmiş oldu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments