Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerCullinan Belek Haziran’da Açılıyor

Cullinan Belek Haziran’da Açılıyor

Aygün Şirketler Grubu’nun 200 milyon Euro yatırım ile hayata geçirdiği Cullinan Belek açılış için gün sayıyor. Toplamda 600 adet odaya sahip olan otel Haziran 2022’de kapılarını açacak.

İsmini Afrika’da bulunan elmas bahçesinden alan Cullinan Belek projesi için Aygün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün Hürriyet Gazetesi’nden Burak Çoşan’a açıklamalarda bulundu. Mehmet Aygün proje üzerine yaptığı değerlendirmelerde, “Cullinan Afrika’daki en büyük elmas bahçesinin ismi, ayrıca dünyaca ünlü bir otomobil markasının da modeli. Buradan yola çıkarak bu ismi verdik. İsmimizden de anlaşılacağı üzere üst düzey bir otelde üst düzey bir hizmet verip, lüks bir tatil yapmak isteyenleri hedefliyoruz. Otelin arazisini 2016’da 54,5 milyon Euro’ya satın almıştık. Ocak 2020’de de otelin inşaat çalışmalarına başladık. Eğer otel yatırımına bugün başlamış olsaydık maliyeti 400 milyon Euro’ya kadar çıkabilirdi. Yaptığımız bütçelendirmeye göre otel yatırımının geri dönüşünün 12-18 yıl aralığında olduğunu tahmin ediyoruz.” dedi.

Otelin doluluk oranının şimdiden yüzde 85’e ulaştığını söyleyen Aygün, “Otelimizde en lüks servisi vereceğiz. Tatile gelenler kişiselleştirilmiş hizmetten yararlanacak. Çok önemli restoranlar yer alacak. 7 ala carte ile hizmet vereceğiz. Havlusundan yiyecek-içeceklerine kadar her şey en lüks ürünler arasından seçildi. Otelimiz ultra her şey dahil konseptinde çalışacak. Toplam 600 odası olan otelimizde 250 odadan direkt havuza giriş imkânı var. Otelimiz 10 Haziran’da açılacak. Açılıştan 30 Haziran’a kadar olan bölümde şimdiden yüzde 85 doluluğa ulaştık.” şeklinde konuştu.

Cullinan Belek Oteli’nin detayları hakkında bilgi veren Mehmet Aygün, “Yeni yatırımla birlikte yatak kapasitemiz 11 bin 388’e çıkacak. Otelin inşaatı boyunca toplam 7 bin kişinin istihdam edildi. Otelimizde de toplam 2 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Otelde bir tarafı deniz bir tarafı nehir olan 36 delikli golf sahası da bulunuyor. Tüm yıl boyunca açık olacak olan otelimizde Antalya’ya 12 ay boyunca misafir çekmeyi planlıyoruz. Yeni sahamız şimdiden golf severlerin odağına girmiş durumda. Otelimiz açılmadan rezervasyon talepleri oluştu. Ayrıca otelimiz 600 metre uzunluğunda bir plaja sahip. Otelimizde ana havuz, çocuk havuzu kapalı havuz, kapalı çocuk havuzu, aquapark havuzu, aktivite havuzunun yanı sıra lagoon golf, lagoon beach, sahil L havuzu, swim up, lobi kat swim up, golf club olmak üzere farklı zevklere hitap eden havuzlar da bulunuyor.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments