Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Adını paha biçilemez bu şehirden aldı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Adını paha biçilemez bu şehirden aldı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un yeni havalimanının ilk etap seyir töreninin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün burada iki büyük mutlulukla karşılaştık. Bu havalimanını sevgili dostlarla açıyoruz. Ben Bu projenin bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.Ayrıca bugün Cumhuriyet’in 95. kuruluş yıldönümünden gurur duyuyoruz.Tebrikler, acı bir haber aldık, bugün Endonezya’da düşen uçakta hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. .

Bu harika eser, adını paha biçilmez şehir İstanbul’dan alıyor. İstanbul sadece en büyük şehrimiz değil, ülkemizin de en değerli markasıdır. Bu bizim bu paha biçilmez şehir için yaptığımız seçkin eserimiz, bu yüzden ona “İstanbul” adını verdik. İnşallah İstanbul Havalimanı tüm dünyaya, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun. “Dedim.

Atatürk Havalimanı Ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanının ise İstanbul Havalimanı’nın tam kapasiteyle hizmete girdiğinde Atatürk Havalimanı’nın ticari seferlere kapanarak havalimanı vasfını koruyacağını belirtti.

“İstanbul Havalimanı Dünyada Örnek Olacak”

Erdoğan, İstanbul Havalimanı ile ilgili şu bilgileri verdi; “Tüm aşamaların 2028’den önce tamamlanması bekleniyor. Bu nedenle, önümüzdeki 10 yıl içinde havalimanı büyümeye devam edecek. İstanbul Havalimanı’nın sadece ülkemize değil, bölgemize ve dünyaya da büyük bir hizmet olduğuna inanıyoruz.Havalimanının yapımı, yapımı, işletilmesi ve finansmanı ülkemizin gururu ve dünyada örnek bir proje.

“Sektörün Cirosu 25 Milyar Dolara Yükseldi”

Erdoğan, atılımlarla, havacılık sektörümüzün cirosu 2,2 milyar dolardan 25 milyar dolara yükseldiğine de dikkati çekerek; “Bölgemizdeki ve dünyadaki tüm dostlarımıza sesleniyorum; gelin hepimiz için huzurlu, güvenli ve müreffeh bir geleceği birlikte inşa edelim.” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments