“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerDar Gelirli Vatandaşlar için Hükümet Düğmeye Bastı! 250 Bin Sosyal Konut Üretilecek

Dar Gelirli Vatandaşlar için Hükümet Düğmeye Bastı! 250 Bin Sosyal Konut Üretilecek

Hükümet dar gelirli vatandaşların konut erişimini kolaylaştırmak adına önümüzdeki yıllarda yeni projeleri devreye sokacak. Bu projelerden birisi de 250 bin sosyal konut projesi.

Hükümet dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmaları adına yeni bir proje başlatıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Konut Araştırması Projesi” ile başta dar gelirli vatandaşlar ile maddi olarak dezavantajlı olan vatandaşların ev sahibi olmaları amaçlanıyor. 

Söz konusu proje programı hem kamu kurumları hemde özel sektör ile işbirliği ile gerçekleştirilecek. Ayrıca bu projelere özel imkanlar vatandaşlara sunulacak. 

Dar Gelirli Vatandaşların Konuta Erişimleri Kolaylaştırılacak

“Konut Araştırması Projesi” ile ilgili düzenlemelerin hayata geçirilmesi, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yer alana 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer aldı.

Programda ele alınan veriler ve elde edilen tespitlerde; konut projeleri bölgelerin gelişme eğilimlerine göre ve alt gelir gruplarının konut sorununu çözmek amacıyla yapılacak. Burada ayrıca kamu kurumları ve özel sektör aktörlerinin iş birliğiyle karşılanabilir konut finansman yöntemlerini de içerecek şekilde uygulama stratejileri geliştirilecek. 

“Konut Araştırması Projesi”  kapsamında 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut projesinin üretilmesi amaçlanıyor. Bu sosyal konut projeleri başta dar gelirli vatandaşların konuta erişimini kolaylaştırmak amacıyla satışa sunulacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments