“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKonut Satışları 12 Ülkede Açılacak Olan Tapu ve Kadastro Temsilciliği ile Desteklenecek!

Konut Satışları 12 Ülkede Açılacak Olan Tapu ve Kadastro Temsilciliği ile Desteklenecek!

Son dönemde giderek artan yabancıya konut satışı rakamlarını desteklemek, gurbetçilerin ülkemizde daha kolay ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 12 ülkede tapu ve kadastro temsilciliği açacaklarını duyurdu.

İnşaat sektöründe dünyanın en güçlü 2. ülkesi konumunda olan Türkiye bu pozisyonunu korumak ve birinci sıradaki Çin ile mücadeleyi güçlendirmek amacı ile yeni ataklarda bulunmaya devam ediyor. 

Bunlardan biri de aynı zamanda konut satışlarını da destekleme amacını taşıyan yabancı ülkelerde tapu ve kadastro temsilciliği açılması işlemi oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 12 yabancı ülkede yeni temsilcilikler açmaya hazırlanıyor. 

12 Ülkede Temsilcilikler Açılacak, Konut Satışı Artacak! 

Konut satışlarını arttıracak yeni bir hamlede bulunduklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Bu anlamda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzce başta 12 ülkede olmak üzere temsilcilikler açacağız. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve yabancı ülke vatandaşları ülkemizden gayrimenkul alacakları zaman Tapu Müdürlüklerine giderek oradan işlemlerini yapabilecekler. Bunun dışında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bir çevre müşaviri kadro tahsisi gerçekleştireceğiz. Yoğun olarak müteahhitlik hizmeti verdiğimiz ülkelerde iş yapan yüklenicilere yardımcı olmak ve orada yeni iş imkanları aramak için bu müşavirler vasıtasıyla çalışacağız” dedi. 

Hangi Ülkelerde Tapu ve Kadastro Temsilciliği Açılacak?

Konu hakkında açıklama yapan Bakan Kurum Türkiye’nin müteahhitlik sektöründe büyük bir güç olduğunu belirterek “Müteahhitlik sektörünü övünerek anlatıyoruz. Hem bu sektörümüzü hem de Türkiye’de çok gelişmiş olan inşaat malzemeleri sektörümüzü yurt dışına açmamız gerekiyor. Yurt dışına iş yaptığımız ülkelerde ihracat yapacağımız bir model geliştireceğiz. Yurt dışındaki ticari ateşeler gibi bu vasıfta eleman görevlendireceğiz. Bu müşavirler, devletimiz adına ilgili süreçleri yönetecekler, araştırma-geliştirme faaliyetlerinde bulunacaklar, işbirliği imkanlarını araştıracaklar. Aynı zamanda yurt dışında yaşayan vatandaşlarla da bu alandaki konularda bilgi alışverişinde bulunacaklar” dedi.

Açılacak olan Tapu ve kadastro temsilciliklerinin Almanya, İngiltere, Yunanistan, Avusturya, Hollanda, Danimarka, Norveç, Rusya, Belçika, Katar ve Türki Cumhuriyetler’den 2 ülkede kurulması planlanıyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments