Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriDenizli OSB'de Yatırım Atağı

Denizli OSB’de Yatırım Atağı

Denizli OSB, geçen yıl koronavirüs salgını sebebiyle Mart ve Nisan aylarında üretimde yaşadığı düşüşü yılın ikinci yarısında yakaladığı performansla tamamladı. 5 milyon metrekare alana kurulu bölgede, elektrik, doğalgaz ve su kullanım oranları 2019 yılı rakamlarını geride bırakarak yüzde 4 oranında yükseldi. Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş, aralık ayında 43 milyon kWh ile en yüksek elektrik kullanım rakamına ulaştıklarına dikkat çekerek, “Bölgedeki tesisler tam kapasite çalışıyor. Kiralık yer kalmadı, yatırım için arsa almak isteyenlere yerimiz yok diyoruz” dedi.

Denizli’nin ihracatına 750 milyon dolar katkıda bulunan üretim üssünde 26 bin kişi istihdam ediliyor. Bölgede nisan ayında 21 milyon Kwh’a kadar düşen elektrik tüketimi aralık ayında 43 milyon KWh’a kadar yükselirken 2020 yılı toplam tüketimi 439 milyon Kwh’a ulaşarak pandemi öncesi tüketimi de aştı. Doğalgaz tüketimi aralık ayında 5 milyon 576 bin metreküp, 2020 yılında 56 milyon metreküp, su kullanımını aralık ayında 1 milyon 440 bin metreküp, 2020 yılında 15 milyon 500 bin metreküp olarak açıklandı.

Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Kovid-19 salgınının etkilerinin en yoğun hissedildiği nisan ayında doğalgaz ve su kullanımının da yarı yarıya düştüğünü dile getirdi. Islah çalışmasıyla parsel sayısını 184’ten 223’e çıkaran Denizli OSB’de genişleme alanında bulunan şirketlerin yatırımlara başladığını belirten Ahmet Taş, “Sanayicilerimizin kiralık ve satılık yer için yoğun bir talebi var. Denizli OSB’de şu an kiralık fabrika alanı kalmadı. Parsel satışı için bölgemize başvuranlara da yerimiz kalmadığını üzülerek söylüyoruz. Geçen yıl alanımızı 684 bin metrekare büyüttük. Bu parselleri alan sanayiciler yatırım yapmaya başladı. 2021, bölgemiz için yatırım yılı olacak” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments